Blog

 • 03/01/2022 0 Komentarze
  Zmiana systemu rozliczeń w branży energii odnawialnej

  2 grudnia 2021 roku Sejm przegłosował odrzucenie uchwały Senatu, dotyczącej nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Oznacza to, że z dniem 1 kwietnia 2022 roku wejdą w życie przepisy, które zastąpią system rozliczeń w formie opustów.

  Dowiedz się więcej
 • 31/08/2021 0 Komentarze
  Inwerter - do czego służy i jaką pełni funkcję

  Ostatnimi czasy panele fotowoltaiczne stanowią coraz częstsze wyposażenie dachów zarówno budynków mieszkalnych, jak i przedsiębiorstw. Ich zadaniem jest pozyskiwanie energii z promieni słonecznych oraz zamienianie jej na prąd.

  Dowiedz się więcej
 • 16/07/2021 0 Komentarze
  Dofinansowania na rok 2021, ze szczególnym uwzględnieniem programu "Mój prąd"

  Z dniem 1 lipca 2021 ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Wnioski o dotacje realizowane w ramach  programu “Mój Prąd 3.0” mogą być składane wyłącznie w formie elektronicznej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ostrzega, że dokumenty złożone w formie papierowej oraz wysyłane na adres instytucji będą automatycznie odrzucane.

  Dowiedz się więcej
 • 15/06/2021 0 Komentarze
  Fotowoltaika dla firmy

  Poszukiwanie oszczędności skłania coraz większą ilość przedsiębiorców do inwestowania w fotowoltaikę. Podyktowane jest to przede wszystkim nieustannie rosnącymi cenami za energię elektryczną, które dotykają nie tylko gospodarstw jednorodzinnych, ale w znacznej mierze właśnie duże firmy.

  Dowiedz się więcej
 • 28/04/2021 0 Komentarze
  Ile potrzeba paneli fotowoltaicznych w domu jednorodzinnym?

  Panele fotowoltaiczne są coraz częstszym elementem wyposażenia domów jednorodzinnych. Wyróżniamy instalacje o odmiennej konfiguracji, mocy oraz wydajności. Istotne jest więc, żeby system paneli fotowoltaicznych był opracowany w taki sposób, by w pełni zaspokoił zapotrzebowanie na energię elektryczną dla konkretnego gospodarstwa domowego.

  Dowiedz się więcej
 • 23/04/2021 0 Komentarze
  Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

  Rosnące ceny prądu uderzają nie tylko w domy jednorodzinne, ale również w gospodarstwa rolne, które w ciągu roku przeznaczają nawet do 20.000 złotych na energię elektryczną.

  Dowiedz się więcej
 • 25/02/2021 0 Komentarze
  Instalacje fotowoltaiczne a warunki atmosferyczne

  Ostatnimi czasy panele fotowoltaiczne cieszą sią rosnącym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Jednym z czynników, który powstrzymuje wybrane osoby przed inwestycją w ten innowacyjny sposób pozyskiwania energii to obawa, jak cała instalacja zniesie niesprzyjające warunki pogodowe.

  Dowiedz się więcej
 • 25/01/2021 0 Komentarze
  Jak wygląda rozliczenie instalacji fotowoltaicznej z zakładem energetycznym?

  W ostatnim czasie instalacje fotowoltaiczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem konsumentów, jednak tym, co przez długi czas zniechęcało do montażu paneli, było przekonanie o skomplikowanym procesie rozliczania się z zakładem energetycznym.

  Dowiedz się więcej
 • 23/12/2020 0 Komentarze
  Panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne?

  W ostatnim czasie odnawialne źródła energii cieszą się sporym zainteresowaniem konsumentów. W sposób szczególny bardzo opłacalną inwestycją wydają się być akcesoria do pozyskiwania energii słonecznej. W tym miejscu mogą pojawić się pytania, na jakie instalacje się zdecydować?

  Dowiedz się więcej

Skontaktuj się
z nami