Instalacja solarna

Każdy projekt instalacji należy dopasować adekwatnie do potrzeb klienta

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie - w tej branży to bardzo ważne!!! Po przeprowadzeniu wywiadu, zostaje określony profil klienta tak, aby sprzedawane przez nas urządzenia w pełni zadowalały użytkownika i zaspokajały jego zapotrzebowanie - nic więcej, nic mniej. Ma to szczególne znaczenie przy projektowaniu instalacji solarnych, ponieważ kolektory słoneczne są szczególnie "wrażliwe" na przewymiarowanie i niedowymiarowanie instalacji.

Projektując instalację solarną, musimy odpowiednio dobrać poszczególne jej elementy. Właściwy dobór zarówno samych kolektorów, jak i innych elementów instalacji, jest rzeczą niezwykle ważną. Pomyłka na tym etapie może sprawić, że będziemy niezadowoleni z instalacji oraz nie osiągniemy zakładanego efektu ekonomicznego. Dlatego zostawmy to specjalistom - nasza firma robi to zawsze chętnie i za darmo. Ogólnie kolektory słoneczne dzielimy na płaskie i próżniowe, ale ich rodzaj, ilość i wielkość zależy od odpowiedzi na wiele pytań. Podstawowe z nich postawiono poniżej:

  • do czego mają służyć (ciepłej wody, ciepłej wody ze wspomaganiem ogrzewania, do wody basenowej)?
  • jak dużo zużywacie ciepłej wody dziennie?,
  • jaki jest rodzaj dachu budynku oraz kąt jego nachylenia?
  • jakie jest usytuowanie budynku względem stron świata?
  • jakie macie główne źródło ciepła?
  • jaki jest system ogrzewania domu itp?

Niektórzy mówią, że samych schematów instalacji solarnych w kotłowni jest tak wiele, jak wiele jest kotłowni. Oczywiście jest to grubo przesadzona opinia, niemniej jednak schematów jest dużo. Poniżej zaprezentowano trzy przykładowe, czysto poglądowe instalacje.

Skontaktuj się
z nami